poniedziałek, 2 czerwca 2014

"Czy wiecie, że....". Odcinek 4 - 30 Seconds To MarsCzerwiec 2014 jest miesiącem zakreślonym na czerwono w kalendarzu przez tysiące fanów muzyki w Polsce. W tym to miesiącu, a konkretnie 22 czerwca przybędzie do naszego kraju uwielbiany nad Wisłą zespół 30 Seconds To Mars. Formacja może się pochwalić nie tylko niezwykłą nazwą i  wieloma osiągnięciami, a również sporą ilością ciekawostek związanych z ich działalnością zarówno na scenie, jak i poza nią. Dziś postaramy się przybliżyć kilka z nich. Zapnijcie pasy. Wyruszamy w podróż odkrywającą tajemnice marsjańskiego świata.
- 30 Seconds To Mars  sprzedali na całym świecie ponad 10 milionów płyt. 


- Można powiedzieć, że wielu artystów ma na koncie znacznie lepsze wyniki sprzedaży, ale która formacja może się pochwalić zapisem w Księdze Rekordów Guinessa w kategorii "najdłuższa trasa koncertowa zespołu rockowego"? Marsi dokonali tego w ramach trasy promującej ich trzeci album "This Is War" – 2 lata, 6 kontynentów, 60 krajów, 309 koncertów.


- Czas tworzenia oraz nagrywania płyty "This Is War" był trudnym okresem w historii zespołu. Za rzekome złamanie zapisów kontraktu formacja została pozwana przez swoją wytwórnię EMI na kwotę, bagatela, 30 milionów dolarów. Po dwóch latach zmagań w sądzie obie strony doszły do porozumienia i pozew został wycofany. Cały proces walki z wytwórnią oraz nagrywania płyty został zarejestrowany i wydany w formie filmu dokumentalnego "Artifact".


- Reżyserem filmu "Artifact" oraz teledysków zespołu, takich jak jak "From Yesterday", "Hurricane", "Up In The Air, "Do or Die" czy "City of Angels" jest niejaki Bartholomew Cubbins. Pan Cubbins to tak naprawdę pseudonim tudzież alter ego lidera zespołu, wokalisty Jareda Leto, który jest autorem wszystkich wymienionych produkcji filmowych.


- Teledysk do piosenki "From Yesterday" jest uważany za pierwszy w historii teledysk amerykańskiego zespołu nakręcony w całości w Chinach.


- Kolejną wyjątkową produkcją zespołu jest klip do utworu "A Beautiful Lie". Zdjęcia do teledysku odbyły się w ekstremalnym środowisku Grenlandii. Wybór lokalizacji był świadomy, gdyż ideą klipu było pokazanie światu problemu topnienia lodowców. Organizacja i planowanie filmowania zajęły prawie rok czasu. Zdjęcia trwały tydzień, ich edycja 6 miesięcy. Zespół mógł dostać się na lodowiec tylko helikopterem. Podczas kręcenia było tak niebezpieczne, że załoga helikoptera powiedziała członkom zespołu, iż jeśli nie wrócą do maszyny w określonym czasie, to oni odlecą, a zespół będzie musiał spać na lodowcu. Realizacja zdjęć wymagała podpisania 192 polis ubezpieczeniowych. - W ramach promocji drugiego albumu "A Beautiful Lie" zespół ukrył w 12 płytach 12 "złotych biletów", które umożliwiały 12 przypadkowym szczęśliwcom nie tylko darmowe wejście na dowolny koncert za darmo, ale także dostęp za kulisy.


- W ramach promocji ostatniej płyty "Love Lust Faith + Dreams" zespół poszedł odrobinkę dalej wysyłając pierwszy singiel z albumu....w kosmos. Dzięki współpracy z  NASA oraz firmą SpaceX, pierwsza kopia singla "Up In The Air" została umieszczona na pokładzie rakiety Falcon 9 i wraz z kapsułą Dragon wystrzelona w kosmos,  gdzie ostatecznie wylądowała na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. 


  30 Seconds To Mars w bazie NASA podczas rozmowy z załogą stacji kosmicznej- W dotychczasowej karierze od różnych magazynów muzycznych, stacji telewizyjnych i innych mediów zespół 30 Seconds To Mars otrzymał 159 nominacji do rozmaitych nagród, z których wygrał 84, w tym 7 nagród MTV Europe Music Awards, 6 statuetek Kerrang! Awards oraz 3 wyróżnienia MTV Video Music Awards.


- Zespół jest mocno zaangażowany w działalność charytatywną. Po tragicznym trzęsieniu ziemi na Haiti w 2010,członkowie zespołu zorganizowali aukcję charytatywną, podczas której udało im się zebrać i przekazać na pomoc w Haiti dokładnie 100 tysięcy i 100 dolarów. 


- Jared Leto jest również aktorem. To znaczy inaczej - Jared Leto jest (również) bardzo znanym aktorem, ale od początku istnienia formacji nie pozwalał na wykorzystywanie jego osiągnięć w Hollywood w promocji zespołu. O wartości jego gry aktorskiej może świadczyć 68 rozmaitych nagród filmowych, które otrzymał. W tym tę najważniejszą - Oscara za najlepszą męską rolę drugoplanową w filmie "Witaj w klubie". Jared zagrał tam chorego na AIDS transwestytę, do której to roli schudł ponad 20 kilogramów.


 Bilet na koncert 30 Seconds To Mars w Polsce są dostępne tutaj


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz