poniedziałek, 19 maja 2014

Największy festiwal miejski w Polsce

Rok 2014 obdarował fanów muzyki w Polsce wielką ilością koncertów, a szczególnie festiwali, na których będzie można zobaczyć światowe sławy muzyki. W gronie festiwali z pewnością wyróżnia się reklamowany jako największy festiwal miejski w Polsce Orange Warsaw Festival. Trzeba przyznać, że ilość artystów światowego formatu, którą w tym roku udało się zaprosić organizatorom, jest naprawdę imponująca. Ale czy wiecie, dlaczego ci artyści są tak naprawdę wielcy? W ramach odpowiedzi na to pytanie poniżej przedstawiamy Wam sylwetki najważniejszych wykonawców tegorocznego Orange Warsaw Festival:

Kings Of Leon - od 2008 roku, kiedy to wydali przełomowy w karierze album "Only By The Night", ich płyty szturmem zdobywają listy przebojów. Wspomniany album na całym świecie sprzedał się w nakładzie ponad 6 milinów egzemplarzy, przez ponad 2 lata utrzymywał się na listach m.in. w Wielkiej Brytanii i Niemczech, a w samej tylko Australii osiągnął status dziewięciokrotnej(!) platyny. Teledysk do ich piosenki "Sex on fire" w serwisie YouTube ma zawrotną liczbę ponad 91 milionów odsłon.

Snoop Dogg aka Snoop Lion - jego pierwszy album "Doggystyle" zadebiutował na szczycie listy Billboard i zanotował sprzedaż na poziomie 1 miliona egzemplarzy tylko w pierwszym tygodniu od ukazania się na rynku. Snoop jest znany zarówno ze swojej działalności muzycznej, jak i aktorskiej. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach fabularnych, dokumentalnych oraz animowanych, do których użyczał swojego głosu. Artysta jest w ogóle aktywny na polu współpracy w różnych projektach. Jak policzono, muzyk zaliczył ponad 500 (!) występów gościnnych w utworach artystów z całego świata. Z ciekawostek – wielkim przyjacielem Snoopa jest słynny angielskim piłkarz David Beckham, który dostaje do przesłuchania najnowsze utwory artysty nawet wcześniej niż jego wytwórnia.

Florence and the Machine - formacja dowodzona przez charyzmatyczną liderką Flrence Welch, której kariera zaczęła się od zaśpiewania jednego z jej utworów przyjacielowi (a obecnie menadżerowi) w toalecie jednego z londyńskich klubów. Debiutancki album zespołu "Luns" zdobył wielką popularności w rodzinnej Wielkiej Brytanii, osiągając podwójnie platynowy nakład. Podczas prac nad drugą Florence otrzymała możliwość wyjazdu do Stanów i współpracy z największych amerykańskimi producentami muzyki pop, ale odmówiła tłumacząc, że takie posunięcie byłoby zaprzeczaniem wszystkiego, co stworzyło "Lungs". Oprócz posiadania wyrazistego i oryginalnego talentu muzycznego Florence jest uważana za ikonę stylu, a jej sceniczne stroje, które sama projektuje, znalazły uznanie u największych projektantów mody na świecie, takich jak Gucci czy Karl Lagerfeld.

The Prodigy - sprzedali 25 milionów płyt na całym świecie. Są jednym z prekursorów rewolucji muzyki elektronicznej, która miała miejsce latach 90tych. Ich koncert na polskim Przystanku Woodstock w 2011r. przeszedł do historii zarówno ze względów pozytywnych (frekwencja ponad 700 000 osób!), jak i negatywnych (konflikt między zespołem a organizatorami o obecność barierek). Są rzadkim przypadkiem zespołu grającego muzykę elektroniczną, który wykracza poza swój gatunek i zyskuje uznanie pośród nurtów teoretycznie bardzo odległych. To dlatego The Prodigy byli główną gwiazdą jednych z największych festiwali rockowych na świecie (Download, Sonisphere), gdzie grali obok takich zespołów, jak Metallica, Iron Maiden czy Black Sabbath.

                                                    Woodstock, Prodigy, 2011

OutKast - mają na koncie aż 6 nagród Grammy, ponad 25 milinów sprzedanych płyt i status jednej z największej grupy hip-hopowej wszech czasów. Po 7 latach przerwy od wydania ostatniego albumu zespół postanowił wznowić działalność i wyruszyć w światową trasę świętującą 20lecie wydania debiutanckiej płyty "Southernplayalisticadillacmuzik". Trasa obejmuje tylko 40 miast, ale na szczęście pośród nich znalazła się Polska. Będzie to pierwsza, a więc wyjątkowa wizyta zespołu w naszym kraju.

Limp Bizkit - jak twierdzi wokalista zespołu Fred Durst, Limp Bizkit są zespołem, którego ludzie "kochają nienawidzić". Choć sama formacja nic sobie z tego nie robi, kontrowersje towarzyszyły im od zawsze. Sam Durst słynie z niewyparzonego języka, stworzenia telewizyjnego show opartego na jego własnym życiu czy wielu przelotnych romansów m.in. z Britney Spears. Mnóstwo kontrowersji wywołały niektóre ich występy, jak np. ten podczas amerykańskiego Woodstock w 1999, który skończył się wielkimi zamieszkami. Fani ich jednak uwielbiają, o czym może świadczyć ponad 40 milinów płyt sprzedanych na całym świecie. Gitarzysta zespołu, Wes Borland, słynie z tego, że na każdy koncert maluje całe swoje ciało, a na twarz zakłada różne maski. Innym jego znakiem rozpoznawczym są czarne szkła kontaktowe, które są dla niego wykonywane na specjalne zamówienie.


To tylko krótkie przedstawienie sześciu wykonawców z trzydziestu wyjątkowych artystów zaproszonych przez organizatorów na Orange Festiwal 2014. Szykują się wyśmienite koncerty, wspaniałe widowiska i mnóstwo niezapomnianych wrażeń!

Bilety na Orange Festiwal dostępne są tutaj.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz