wtorek, 1 kwietnia 2014

"Czy wiecie, że....". Odcinek 2 - AerosmithKwiecień. Coraz więcej słońca, coraz dłuższe dni, coraz bliżej do lata, a tym samym do jednego z największych wydarzeń muzycznych tego roku w Polsce, czyli Impact Festival 2014. Głównymi gwiazdami muzycznego święta zaplanowanego w dniach 11-12 czerwca w Atlas Arena w Łodzi będą żywe legendy, prekursorzy światowego metalu oraz rocka - zespoły Black Sabbath i Aerosmith. W pierwszym odcinku naszego cyklu prezentującego interesujące fakty i ciekawostki dotyczące artystów, którzy wystąpią w tym roku na festiwalach w Polsce przedstawialiśmy zespół Ozziego Osbourna, który wystąpi pierwszego dnia Impact Festival. Dziś zaś przyjrzyjmy się ciekawostkom związanym z gwiazdą drugiego dnia festiwalu – zespołem Aerosmith. 
Pod względem ilości sprzedanych płyt Aerosmith jest  najbardziej popularnym amerykańskim zespołem rockowym wszech czasów. Sprzedali ponad 150 milionów albumów na całym świecie, w tym ponad 70milionów w samych Stanach Zjednoczonych.

Zespół posiada na swoim koncie 18 płyt platynowych, 12 multi-platynowych oraz 25 złotych albumów, co w tej ostatniej kategorii jest rekordem w historii amerykańskich zespołów.

Albumem, który osiągnął największy sukces komercyjny, jest płyta "Get a grip", która sprzedała się w ilości ponad 20 milionów sztuk.

W ramach trasy promującej album "Get a grip", zespół w latach 1993-94 zagrał aż 228 koncertów, w tym 145 koncerty w Ameryce Północnej, 62 w Europie, 13 w Japonii oraz  8 w Ameryce Południowej

Podczas tego tournee Aerosmith używali 59 gitar na których zużyli 96 450 strun gitarowych.

We wcześniejszych latach swojej działalności zespół był znany z ekstremalnie rocn'n'rolowego trybu życia. Na początku lat 80tych narkotyki i alkohol doprowadziły nawet do rozpadu formacji. A nie zawsze przy członkach Aerosmith znajdowały się wielkie ilości tylko używek. Na  trasę koncertową w 1978 roku zespół wziął ze sobą tonę marchewek...

- Wokalista zespołu, Steven Tyler, w 2012 roku zakupił samochód Hennessey Venom GT Spyder. Pojazd ten posiada oficjalny rekord przyspieszenia do 300 km/h, który osiągnął w czasie 13,1 sekundy. Maksymalna prędkość maszyny to 435 km/h. Auto nie posiada ogranicznika prędkości. Samochód kosztował 1,1 miliona dolarów, co w  tamym czasie dawało mu status najdroższego samochodu świata.

Bez ograniczeń....Steven i jego samochód.
 

Scena w teledysku do utworu "Cryin", w której Alicia Silverstone skacze z mostu nie trwa nawet 10 sekund, a kosztowała aż 10 000 dolarów. 
Bilety na koncert Aerosmith i Impact Festival dostępne są w AleBilet.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz