wtorek, 4 marca 2014

"Czy wiecie, że....". Odcinek 1 - Black SabbathZnane ludowe porzekadło mówi, że „od przybytku głowa nie boli”. Jednak w tym roku w polskich aptekach  sprzedaż tabletek przeciwbólowych może znacznie wzrosnąć, gdyż całe rzesze fanów będą się głowić, na który z zaplanowanych w 2014 roku festiwali muzycznych się wybrać. Impact Festival, Orange Festival, Life Festival, Sonishpere, Black Sabath, Aerosmith, Kings Of Leon, Snoop Dogg, David Guetta, Eric Clapton, Metallica.  Ilość imprez oraz światowej sław gwiazd, które przyjadą do Polski w 2014 roku, mogą naprawdę przyprawić o ból głowy.

Wiele już napisano o wymienionych powyżej artystach, dlatego też my, w ramach przygotowań do tych wszystkich muzycznych uczt, chcielibyśmy czytelnikom bloga AleBilet przedstawić wybrane zespoły od mało znanej, ale intrygującej strony. Rozpoczynamy cykl publikacji, w których będziemy prezentowali interesujące fakty i ciekawostki dotyczące artystów, którzy wystąpią w tym roku na festiwalach w Polsce. Pierwszy w kalendarzu imprez  jest Impact Festival, który odbędzie się w dniach 11-12 czerwca w Atlas Arena w Łodzi. Główną gwiazdą pierwszego dnia imprezy będzie żywa legenda, prekursorzy światowego metalu, zespół Black Sabbath. 


 Możliwe, że wiecie kim są i jak grają, ale czy wiedzieliście, że:

- Black Sabbath na całym świecie sprzedali 70 milionów płyt

- Charakterystyczne riffy i styl muzyczny zespołu w dużej mierze powstały w wyniku przypadku. A tak naprawdę wypadku. Gitarzysta zespołu, Tonny Iommi w młodości stracił fragmenty dwóch palców. To nie powstrzymało go od grania na gitarze, ale aby móc grać na instrumencie, zaczął używać nakładki, która „przedłużała” jego place. By jednak to rozwiązanie było efektywne, Tonny musiał poluzować napięcie strun w gitarze, co automatycznie spowodowało obniżenie brzmienia wydobywających się dźwięków i tym samym stworzyło charakterystyczne brzmienie zespołu. Pierwszym utworem, który powstał w nowej tonacji był jeden z najbardziej znanych utworów Black Sabbath - „Iron Man”.

- Zespół jest znany z prawdziwe rock'n'rollowego życia. Jedną z ich ulubionych zabaw podczas tras było podpalanie brody perkusisty Bill Ward'a. Zabawa nie zawsze jednak kończyła się śmiechem, gdyż pewnego razu płomień był trochę większy i spowodował u perkusisty oparzenia trzeciego stopnia.

- Wokalista Black Sabbath, Ozzy Osbourne, mówi, że kocha swoje psy bardziej niż ludzi. Ozzy jednak nie zawsze obdarzał miłością wszystkie zwierzęta. Po podpisaniu kontraktu na pierwszą solową płytę wokalita był umówiony z ludźmi z wytwórni na spotkanie. Chcąc zrobić na nich wrażenie, muzyk oraz jego ekipa zaplanowali w trakcie spotkania wypuszczenie w niebo gołębi. Gdy Ozzy wykonał zadanie, widok fruwających ptaków nie zrobił na przedstawicielach wytwórni żadnego wrażenia. To zirytowało Ozzego do tego stopnia, że chcąc poruszyć zblazowane towarzystwo, wokalista złapał jednego z gołębi i odgryzł mu głowę.  Innym razem, podczas jednej z narkotycznych libacji, frontman podobno zastrzelił wszystkie swoje 17 kotów...

- Ozzy nie zawsze odbierał życie, również je ratował. Joshua Robb, amerykański chłopiec cierpiący na autyzm, pewnego dnia zaginał w lesie nieopodal swojego domu. Nikt nie mógł go odnaleźć przez 24 godziny. Zdesperowani rodzice zasugerowali, aby spróbować zlokalizować chłopca za pomocą jego ulubionej muzyki. Ratownicy objeżdżali okolice puszczając z głośników piosenkę Ozzego 'No More Tears' i dźwięki tej muzyki spowodowały, że Joshua wyszedł z lasu i został odnaleziony przez ekipę ratunkową.

Bilety na koncert Black Sabbath w Polsce dostępne na AleBilet.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz