wtorek, 5 sierpnia 2014

Największe wydarzenia sportowe w Polsce w 2014Dwa lata temu w Polsce odbyła się trzecia pod względem wielkości oraz oglądalności impreza sportowa świata – mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W tym roku idziemy za ciosem organizując kolejne ekscytujące wydarzenia sportowe. Będzie się działo i to sporo, tak więc poniżej przedstawiamy nasz przegląd najważniejszych wydarzeń sportowych, które w nadchodzących miesiącach odbędą się w Polsce.

Zacznijmy jak Hitchcock – od wstrząsu. Już w połowie sierpnia przyjedzie do Polski obecnie najlepszy zespół najbardziej popularnej dyscypliny sportu na świecie – piłkarska drużyna Realu Madryt! Zwycięzcy Ligi Mistrzów, czyli obecni klubowi Mistrzowie Europy zagrają 16 sierpnia w Warszawie towarzyski mecz z włoską Fiorentiną. Będzie to druga edycja Super Meczu, wyjątkowego wydarzenia piłkarskiego gromadzącego dziesiątki tysięcy kibiców na stadionie oraz miliony widzów przed telewizorami. W zeszłym roku 25 000 widzów na stadionie w Gdańsku podziwiało, jak Lechia Gdańsk dzielnie stawiała czoła słynnej Barcelonie z Messim i Neymarem w składzie. Tym razem włoska Fiorentina z Rafałem Wolskim w szeregach zmierzy się na polskiej ziemi ze zdobywcą Złotego Buta za sezon 2013/2014, Cristiano Ronalndo, oraz jego kolegami opromienionymi zdobyciem w maju rekordowego, dziesiątego Pucharu Europy. Casillas, Benzema, Di Maria, Ramos czy nowy nabytek klubu – król strzelców ostatniego mundialu w Brazylii - James Rodriguez, od ilości gwiazd, które wybiegną na murawę w Warszawie może się aż zakręcić w głowie. Ostatni raz Real gościł w Polsce sześć lat temu przy okazji meczu z Wisłą Kraków w ramach eliminacji Ligi Mistrzów. Kto wie kiedy przydarzy się następna tak wyjątkowa okazja, by zobaczyć nie tylko najlepszy obecnie klub piłkarski na świecie, ale także wybraną przez FIFA najlepszą drużynę XX wieku!
 


Jeśli chodzi o piłkę nożną Polacy wciąż dopiero próbują dorównać najlepszym, ale w siatkówce bezapelacyjnie jesteśmy jedną z czołowych drużyn świata. Na myśl o wrześniowych mistrzostwach świata w tej dyscyplinie, oczekiwania i ekscytacja polskich kibiców sięgają zenitu nie tylko, dlatego, że mamy realne szanse wygrać cały turniej, ale również dlatego, że impreza tej rangi będzie w naszym kraju organizowana po raz pierwszy. Polska nigdy wcześniej nie organizowała mistrzostw świata w drugiej pod względem popularności dyscyplin sportów drużynowych na świecie, jaką jest siatkówka. 24 najlepszych drużyn świata przeszły proces kwalifikacji, który rozpoczął się w 2012 roku, dotyczył rekordowej liczby 279 zespołów i zakończył się w lipcu 2014 roku. W dniach 30 sierpnia – 21 września w 6 miastach będących gospodarzami turnieju (Bydgoszcz, Kraków, Gdańsk, Łódź, Katowice, Wrocław) odbędą się aż 103 mecze! w A isienką na torcie, a tak naprawdę fajerwerkiem na rozpoczęcie, będzie mecz otwarcia na stadionie Narodowym w Warszawie. To będzie wydarzenie wyjątkowe na skalę światową. Siatkarski świat jeszcze nigdy nie odnotował takiej frekwencji na jakichkolwiek zawodach, albowiem mecz otwarcia siatkarskich mistrzostw świata Polska – Serbia z trybun Stadionu Narodowego obejrzy aż 62 tysiące kibiców! Będzie to nie tylko rekord frekwencji na Stadionie Narodowym, ale również nieoficjalny rekord świata, jeśli chodzi o ilość kibiców siatkówki oglądających mecz na żywo! 

 
 
I na koniec wróćmy do dyscypliny z początku artykułu, czyli piłki nożnej. Niedawno zakończył się mundial w Brazylii, ale że sport nie znosi próżni, już na jesień ruszają kwalifikacje do kolejnej wielkiej imprezy, tym razem Mistrzostw Europy Francja 2016. Już na samym cyklu spotkań eliminacyjnych Polsce przyjdzie się zmierzyć z naszym odwiecznym rywalem, tryumfatorem turnieju w Brazylii, czyli obecnie najlepszą drużyną świata - Niemcami! Bagatela, bułka z masłem... Tym bardziej, że jeszcze nigdy z nimi nie wygraliśmy… Od 1934 roku, czyli od pierwszego oficjalnego meczu odbyło się 18 spotkań, z czego 12 przegraliśmy i 6 zremisowaliśmy. Kiedy więc, jeśli nie teraz, jest okazja by pokryć się chwałą i zapisać złotymi zgłoskami w księgach polskiego sportu pokonując obecnych mistrzów świata! Tak jak po wygranej z Portugalią w 2006 roku, która rozpoczęła nasz marsz po pierwszy w historii awans do mistrzostw Europy, tak i teraz jest szansa, by przeżyć coś historycznego i urzeczywistnić nasze marzenia o udziale naszej drużyny w turnieju we Francji! Mecz z Niemcami 11 października na Stadionie Narodowym w Warszawie.


Bilety na wszystkie opisane imprezy dostępne na AleBilet:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz